Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Review: Haier W910 "Battleship"

jeratuvy.jpg 6y2a3ama.jpg

Osnovne karakteristike:

Dimenzije: 133.4 x 69.8 x 9.9mm
    Masa: 135 grama
    Zaslon: 4.5in HD IPS LCD 720 x 1280 piksela (1184x720), 326ppi
    SoC: Qualcomm MSM8260A
    CPU: dvojezgreni Krait procesor 1.5GHz (28nm)
    GPU: Adreno 225
    RAM: 1 GB LPDDR2 memorije
    Interna memorija: 8 GB (dostupno 1.5GB za aplikacije i 5GB na internoj SD kartici)
    SIM: mini SIM
    Povezivanje: WiFi, WiFi Hotspot, Bluetooth, micro USB, 2G, 3G
    Kamera: 8 MP sa bljeskalicom (1080p), CMOS senzor
    Prednja kamera: 1,3 MP (720p)
    Senzori: G-senzor, senzor blizine, LED svjetlo obavijesti
    FM Radio: Da
    Baterija: Li-poly 1760 mAh

Prednosti: dizajnom i performansama iskače od ostalih dvojezgrenih kineza u klasi

Nedostaci: neizmjenjiva baterija, starija verzija androida naspram konkurencije

Haier je jedan od vodećih proizvođača bijele tehnike u svijetu (kod nas poznat po klima uređajima) a već godinama paralelno proizvodi i mobilne uređaje, a prije dvije godine napravio je i prvi mobitel baziran na androidu, koji je u to vrijeme bio konkurencija Samsungu i njegovom modelu galaxy S2.
    Po dizajnu se vidi da nije baš up-to-date, ali je drugačiji naspram ostalih mobitela koji su na tržištu i dosljedno kopiraju ostale veće brandove te više manje prate neki generički dizajn.. Najviše je to vidljivo bočnom dijelu koji je obrubljen teksturom kosih linija u plavoj boji i pozadini koja ima istu teksturu i daje onaj dodatni grip. Rukovanje je ugodno i zahvaljujući izbočenjima na gornjem i donjem dijelu gdje je smještena kamera i zvučnik pa mobitel fino sjedne u ruku. Na bočnim stranama u razini plave trake skriveni su utori za slušalice, sim i sd karticu te micro usb. U istoj razini sa desne strane su tipke za glasnoću dok je tipka za paljenje na vrhu u sredini (svi imaju gumirane završetke zbog brtvljenja).. Općenito djeluje čvrsto, oko ekrana je metalni obrub u boji mobitela, plastika ne škripi nigdje, jedino na pozadini kad se pritisne ostaje osjećaj praznog hoda, kao da ima mjesta između poklopca i baterije..

Kod prvog paljenja prvo se uočavaju dodirne tipke na ekranu koje smanjuju ekran ali generalno ne smanjuje "ugođaj". Općenito korištenje mogu usporediti sa Prestigiom 4500 kojeg imam i čak mi je bolje da te tipke nisu pri dnu jer se lakše koriste palcem (ili koji prst već koristite).. Također usporedno, ekran na haieru je kvalitetniji zbog retina zaslona (slike i filmovi izgledaju jako dobro) al možda bi svjetlina mogla biti i veća zbog čitanja na suncu (ali svi čitamo u hladu pa to neću gledati kao nedostatak ).
    Instalirani android dolazi u verziji ICS i bez dodatnog bloatwarea ali instaliranim HR jezikom i tipkovnicom, a u kombinaciji sa dobrim hardwareom radi bez štekanja. Može pokretati većinu igara (glatko vrti temple run 2) i filmova veće rezolucije (kod zahtjevnijih igara se mobitel dosta grije oko kamere gdje je procesor ali to je srodno većini andoida pa nije razlog za brigu).
    Kamera je općenito bolja od ostalih kineza sa 8mp, ima opciju HDR, okidanje je gotovo trenutno, slike imaju određenu razinu šuma ali su bolje nego na prestigiu, a isto vrijedi i za video, 1080p snima sa 30fps bez velike kompresije.
    GPS je priča za sebe; dok na prestigiu treba pola minute do minutu da locka položaj na haieru ga ulovi za 5-10 sekundi (naravno ako je spojen na wifi locka signal još brže) i točnost je unutar 5-10 metara (kao navigaciju koristim Copilot Live 9)
    Od dodatnih stvari koje nisu standardne mogli bi izdvojiti snimanje razgovora uslijed poziva i power management koji sukladno potrebama gasi sinkronizaciju i obavijesti preko noći ili vrijeme koje sami odaberemo kaj može produljiti bateriju (noviji mobiteli vjerojatno imaju tu opciju ali su i znatno skuplji)..
    Baterija je sa upaljenim wifi-em, mail sinkronizacijom, pola sata navigacije i surfanja internetom dnevno, par poziva i poruka i svjetlinom ekrana do kraja izdržala 40-tak sati.. Za nekog tko ne treba imati stalno upaljen wifi može računat i dva dana korištenja.

[Opći dojam i usporedbu radim sa prestigiom pap4500 jer su po specifikacijama slični (i njega imam trenutno).]
    Last edited by darmar_hujs; 26-07-13 at 20:34.

Odlična recenzija,još jedan kandidat kod mene za nov mob iako me ICS malo živcira(Zašto pobogu Haier)

Pa prvo bi bilo dobar omjer uloženog i dobivenog.. Za ~100€ dobiješ mobitel koji može sve kaj i pet puta skuplji mobitel a ne trebaš ga paziti ko oko u glavi... Jer recimo meni osobno niš ne znači kaj se mobitel po benchmarku može nositi sa raketama,a još manje da je najnoviji model, jer obično i kupujem mobitel nakon kaj dobro "odleži" na tržištu i padne cijena.. Dovoljno mi je da ne šteka, da baterija traje barem dva dana i da je robustan.. I da, ovaj model je krenul u prodaju sa custom GB bez play storea, ovaj ICS gore je napravljen od strane developera.
    Nadam se da sam ti odg na pitanje.
    Last edited by darmar_hujs; 26-07-13 at 19:29.

Svida mi se jer je otporan i jeftin.Takoder mi brojke nista ne znace nego samo da je fluidan i da radi normalno.Igre neigram,a znam da Adreno 225 je dovoljno jak za sve.Moram pogledat par reviewa i prodati Xperiu U

Sent from my Xperia U using Tapatalk 4 Beta

Nego je li mini sim ili mikro sim?
    Koliko vidim tmobile ne nudi mini sim nego samo mikro sim

Običan sim je, tak da tko ima najnovije micro sim mora imat adapter a mi sa starim dinosaurima nemamo problema..

Onda super nego moze koja slika

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk 4 Beta

Hujs, imaš i friški JellyBean rom!
    Baci oko:
    http://bbs.dospy.com/thread-16387191-1-706-1.html
    http://bbs.mumayi.com/thread-2268597-1-1.html

ROM:
    http://pan.baidu.com/share/link?shar...&uk=3943067978
    (bijeli botun, 307.49Mb)

Ako nisi do sada flešao kineske romove, javi, pa ću pomoć koliko budem mogao...

To je izgleda samo portan rom sa acera v350 koji mi izgleda kao isti mob
    To mi je samo još jedan plus,izgleda da je uskoro moj